Weterynarz chodzież

Kupujemy czworonoga

Wreszcie zdecydowaliście się na czworonoga. Po długim czasie poszukiwań właściwiej rasy, wielokrotnych przemyśleniach czy to aby na pewno jest coś dla was, zasięganiu rad całej rzeszy znajomych o tym, jak z takim zwierzęciem się żyje, ostatecznie podjęliście decyzję. Jesteście gotowi robić mu jedzenie, opiekować się, pozwolić, aby weterynarz otoczył go opieką leczniczą, wstawać o brzasku i iść na spacer, zamiast włączać telewizor – przecież w pewnej mierze chodziło o to, ażeby więcej się ruszać. Ale w szczególności myślicie tylko o tych ślicznych oczach, puszystej sierści a przy tym wesołości, która przejawia się nie tylko w wymachiwaniu ogonem jak opętany lub lizaniu ci twarzy, kiedy wejdziesz do domu. 
Pamiętaj, jeśli raz wstąpisz w miłość do zwierząt, w przyszłości nie będzie już dla Ciebie odwrotu. Nie będziesz już nigdy czuł się doskonale bez zwierzaka w domku.
Jest niemniej jednak parę kwestii, o których musisz wiedzieć zanim przystąpisz do opieki nad twoją nadchodzącą miłością. Zapamiętaj, aby od samego początku dbać o jego zdrowie a przy tym nie zaniedbywać kłopotliwych symptomów. Weterynarz, którego wybierzesz, musi być faktycznie odpowiednim profesjonalistą – inaczej swoim nienależytym leczeniem może zepsuć futrzakowi zdrowie a przy tym doprowadzić do tego, że jego życie będzie krótsze a przy tym bardziej chorowite.
Poza tym, mnóstwo zależy od tego, w jakich warunkach mieszkasz i na jaką rasę się decydujesz. Jeżeli jest to nieduży czworonóg trzymany w bloku, musisz pogodzić się z myślą wychodzenia przynajmniej na chwilę jakieś trzy razy dziennie – nieraz więcej, rzadko mniej w zależności od potrzeb. Nie daj się zwieść mrukliwym opiniom, że taki zwierzak jest mniej uradowany niż takie, które mogą wybiegać się w domku z ogródkiem – nie wszystkie rasy tego wymagają, a psy danego gatunku także różnią się od siebie temperamentem oraz charakterem. Czasem psina woli wąchać pół godziny kępkę trawy niż biegać w tym czasie, a wpuszczony do ogrodu, po pewnym czasie zaszyje się w jednym miejscu i postanowi nieco poleżeć. Może jednak zdarzyć się tak, że nawet maluch będzie miał potrzebę sprinterską – wtenczas lepiej, żeby ktoś u was w mieszkaniu miał podobną, bo inaczej pogryzione meble oraz buty gwarantowane i pomoże tylko weterynarz!
Odpowiednim zamysłem w takim wypadku, szczególnie jeśli przebywacie w mieście, będzie zabieranie psa ze sobą w różne miejsca – zamiast podjeżdżać samochodem do sklepu, idź do niego pieszo ze smyczą u boku, bądź nawet przyucz psa do latania przy rowerze. Niestety we współczesnym społeczeństwie rzadko kiedy istnieje szansa zabierania futrzaka do pracy, czasami jednak zdarzy się ekipa z otwartym sercem – w takim przypadku zwierzę jest bardzo dużym źródłem wesołości dla wszystkich wspólników. 
Posiadanie psa to źródło wielkiej radości przez lata i to bez wątpliwości stosowna decyzja.


Możliwość komentowania jest wyłączona.